młoda, opiekunka trzyma za rękę starszą panią. twarze skierowane są ku sobie w promiennych uśmiechach.
zmień kontrast
A-   A    A+
mapa serwisu
wersja tekstowa
A-
A
A+
Dom Pomocy Społecznej w Pabianicach

Ten Dom to coś więcej niż tylko wygoda i opieka - tu po prostu znalazłam swoją drugą rodzinę
- mieszkanka domu

Data publikacji: 22 czerwca 2022

Po długiej przerwie, z przytupem wróciliśmy do wspólnej zabawy z przyjaciółmi z innych ośrodków.

 

W tym roku bawiliśmy się po góralsku. Nauczyliśmy się, a raczej przypomnieliśmy sobie taniec „zasiali górale..”. Noga prawa, noga lewa, krok w przód i krok w tył. Wszyscy razem, i jeszcze raz i szybciej..

 

Konkurs na wyłonienie gazdy i gaździny pikniku nie był łatwy, trzeba było między innymi wbić długi gwoźdź w pal, nawlec korale, czy zagwizdać ustami pełnymi ciasta. Jury miało niełatwe zadanie, aby wyłonić „góralskich gospodarzy”. Ostatecznie wygrał Adam z WTZ i Ania z ŚDS. Gratulujemy!

 

Podczas podróży po całym świecie szlakiem zbójników, sprawdzaliśmy góralskim alkomatem, czy wszyscy, którzy wsiedli do pociągu pili trunki bezalkoholowe 🙂 – spróbujcie sami z zamkniętymi oczami obrócić się 3 razy wokół własnej osi i dotknąć palcem czubka nosa..

 

Zaproszeni goście również pochwalili się przygotowanymi przez siebie piosenkami o tematyce góralskiej. Szczególnie zachwycił nas Janosik z DOA grający na pile. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a na koniec z najbardziej wytrwałymi zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie.

Dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia za rok!